CANYONING je úchvatný a fascinující sport. Může to být pro Vás jen akční zážitek, nebo třeba celá dovolená. Ale také možná nová, doposud nepoznaná forma životního stylu. Prostupujete koryty horských říček, potoků a úzkých soutěsek. To vždy ve směru toku vody, tedy shora dolů. Na dně těchto kaňonů, voda vymodelovala a připravila řadu úchvatných překážek, jejichž překonávání je ta hlavní zábava a vzrušení.

Každý kaňon je totiž jiný a charakteristikou vždy odlišný. V jednom teče více vody, jiný je více vertikální s menším průtokem. Další je plný skluzavek a tobogánů a jiný zase více plavací, skákací nebo více scenerický. Nenajdete prostě stejný kaňon. Každý má to své NEJ.

Při canyoningu, zdoláváte lezením a slaňováním vertikální skalní stěny a vodopády, plavete tůněmi s křišťálově čistou vodou, prodíráte se mezi obřími balvany, skáčete do hlubokých a smaragdových tůní a sjíždíte přírodní tobogány a skluzavky do fantasticky průzračných bazénů.

Při tomto pestrém vodním sportu rozhodně vyzkoušíte prvky vodáctví, horské turistiky, horolezectví a speleologie. Ke krátké nebo víkendové ochutnávce však nepotřebujete NIC, co byste neměli. Stačí chuť, trochu odvahy a čas. O vše ostatní se postaráme.